Mezi lidmi je jich určitě spousta a další se stahují. Za většinu z nich se platí jen tak, že uvidíte reklamu, ale přesto si je lidé do mobilu dávají. Jsou to převážně hry. Ovšem některé aplikace jsou nutné, jako třeba zrovna ta bankovní, pokud nechceme platit poplatky za každou odeslanou a přijatou SMS zprávu, kterou se potvrzuje transakce. Některé banky již na to přešly tvrdě a nic je nezajímá, zda o to klient stojí nebo ne. Protože ne každý chce mít v telefonu bankovnictví. Dalšími aplikacemi jsou věci užitečné a potřebné například ke čtení knih. Když ji máte v méně lepších formátech jako je Word nebo jiný, můžete je číst, jak se vám chce i bez aplikací.
Ale pokud máte formát e-pub, bez nějakého softwaru se neobejdete. Většina z nich si načte knihy z mobilu a seřadí vám je, aniž o to stojíte. A přiznejme se, není-li popis knihy přesně dle gusta aplikace, vznikne vám zajímavý mišmaš, kde bude autor namísto názvu a tak podobně. A hrabte se v tom. Bohužel, skoro každá aplikace trvá na něčem jiném, takže při zkoušení si užijte. Nejjednodušší je prostě ji používat ke čtení, ale k hledání mít klasického kommandera, lhostejno jakého. Tohle je už ovšem pro ty pokročilejší, kteří vědí, jak se ve složkách orientovat a kde vůbec ty knihy mají.
Já jsem si jen zkopírovala složku Calibre a dala do mobilu. Zde si jednoduše Total commanderem najdu, co potřebuji a otevřu přímo na místě. Hle, kniha je otevřená přímo v programu AlReaderu a je to. Obsahu, který si on vytvořil, nebo lépe řečeno seznamu knih si nevšímám, protože je to zmatek nad zmatek. Aplikace na hudbu je naprosto totéž. Málokterá ji umí seřadit přesně a můžete tagovat jak chcete. Proto dělám totéž, co s knihami. V commanderu si najdu, co potřebuji, kliknu a už se mi to přehrává v tom, co mám instalováno. Chce to jen si udržovat pořádek. To je základ.