Mezi lidmi je jich určitě spousta a další se stahují. Za většinu z nich se platí jen tak, že uvidíte reklamu, ale přesto si je lidé do mobilu dávají. Jsou to převážně hry. Ovšem některé aplikace jsou nutné, jako třeba zrovna ta bankovní, pokud nechceme platit poplatky za každou odeslanou a přijatou SMS zprávu, kterou se potvrzuje transakce. Některé banky již na to přešly tvrdě a nic je nezajímá, zda o to klient stojí nebo ne. Protože ne každý chce mít v telefonu bankovnictví. Dalšími aplikacemi jsou věci užitečné a potřebné například ke čtení knih. Když ji máte v méně lepších formátech jako je Word nebo jiný, můžete je číst, jak se vám chce i bez aplikací.

mobil s aplikacemi

Ale pokud máte formát e-pub, bez nějakého softwaru se neobejdete. Většina z nich si načte knihy z mobilu a seřadí vám je, aniž o to stojíte. A přiznejme se, není-li popis knihy přesně dle gusta aplikace, vznikne vám zajímavý mišmaš, kde bude autor namísto názvu a tak podobně. A hrabte se v tom. Bohužel, skoro každá aplikace trvá na něčem jiném, takže při zkoušení si užijte. Nejjednodušší je prostě ji používat ke čtení, ale k hledání mít klasického kommandera, lhostejno jakého. Tohle je už ovšem pro ty pokročilejší, kteří vědí, jak se ve složkách orientovat a kde vůbec ty knihy mají.

mobil s aplikacemi

Já jsem si jen zkopírovala složku Calibre a dala do mobilu. Zde si jednoduše Total commanderem najdu, co potřebuji a otevřu přímo na místě. Hle, kniha je otevřená přímo v programu AlReaderu a je to. Obsahu, který si on vytvořil, nebo lépe řečeno seznamu knih si nevšímám, protože je to zmatek nad zmatek. Aplikace na hudbu je naprosto totéž. Málokterá ji umí seřadit přesně a můžete tagovat jak chcete. Proto dělám totéž, co s knihami. V commanderu si najdu, co potřebuji, kliknu a už se mi to přehrává v tom, co mám instalováno. Chce to jen si udržovat pořádek. To je základ.  


Velká popularita

Když se podíváte na svou rodinu a známé, tak jistě většina z nich vlastní chytrý mobilní telefon. Není to rozhodně jen kvůli tomu, že by to bylo kvůli faktu, že je populární jej mít, ovšem jedná se o velmi propracovanou elektroniku, která má dostatečný výkon i k náročnějším procesům. Rozhodně výhodou je jeho mobilita, protože s úhlopříčkou několika palců jej strčíte snadno do kapsy a následně s ním můžete vyrazit, kam se Vám zachce. Navíc kapacita baterie je zcela dostačující pro celodenní používání bez nabíjení.

telefonující muž

Díky připojení k internetu můžete využívat spousty možností virtuálního světa, takže se není čemu divit, když na něm lidé tráví i několik hodin denně. Samozřejmě nic by se nemělo přehánět, takže si to chce od elektroniky i odpočinout, abychom ulevili tělu, očím i mysli. Samozřejmě poskytuje jisté pohodlí, protože třeba ráno vstaneme, vezmeme jej do ruky a po zapnutí internetu si můžeme rovnou číst, co je ve světě nového.

Spousta funkcí

Mobilní telefon má i řadu hardwarového vybavení, které dost rozšiřuje jeho možnosti používání. Řadíme sem například fotoaparát, gyroskop, GPS a tak dále, přičemž zastoupí tak skvěle i třeba navigaci, když se vydáme v automobilu na nějakou delší cestu. Rovnou si zde můžeme i naplánovat, kde si třeba uděláme přestávku na odpočinek a jídlo. Je to skvělý společník, který nám dokáže řadu věcí usnadnit, někdo s ním může vyřizovat pracovní záležitosti a komukoliv může zajistit skvělou zábavu.

mobil v ruce

Tohle všechno dokáže zařízení za pár tisíc korun. Samozřejmě pokud chceme kvalitní fotografie či hrát moderní náročné hry, tak si to vyžaduje investovat více, aby hardware byl dostačující, a to nejen v současnosti, ale po celou dobu, kdy plánujeme zařízení používat. Když zvolíme dobře, tak jej klidně můžeme mít několik let a používat ho každý den několik hodin, což už je slušná porce času.


Mobilní telefon je v dnešní době opravdu už nepostradatelný. A proto jsem si řekla, abych taky měla nějaké zkušenosti s mobilním telefonem, že si nějaký chytrý mobilní telefon od někoho vypůjčím, protože já jsem měla šest let stále jenom takový starý tlačítkový mobilní telefon. Potom jsem si pořídila takový úplně obyčejný mobilní telefon. Byl sice už dotykový, ale neměl sice žádné extra dobré funkce. A podle všech lidí byl spíše takový dětský. A mimochodem, když se bavíme už o dětech a mobilních telefonech, vadí vám, když děti mají mobilní telefon? Mě tedy rozhodně ne, protože já už tohle beru jako součást dětské výchovy, jako chápu, že třeba mnoho lékařů tohle odsuzuje, že prý modrá obrazovka vysílá takové to typické modré světlo a že prý to ničí oči.

Mobil používám denně.

Já tohle samozřejmě chápu, ale zase, když já budu mít mobilní telefon, moje starší dcera ho má. A také je potom moje malé dítě, které by ho zase nemělo, tak já si myslím, že by to pro děti zase bylo takové nespravedlivé, protože moje osmiletá starší dcera už má mobilní telefon. Ona má mobilní telefon od svých šesti let. Samozřejmě ano, ve školce nadávali, že ona už umí zacházet s mobilním telefonem. Jenomže nechápu, proč to ve školce vadilo, že moje starší dcera má mobilní telefon, když ona si ho do školky nikdy v životě nevzala, nenosí ho ani do první, ani do druhé třídy, tak nevím, proč tohle někomu může vadit. Je to přeci moje výchova, není to žádné týrání, nevidím na tom absolutně nic špatného.

Mobil je už nepostradatelný.

Stejně moje starší dcera ho má maximálně tři hodiny denně, protože ona ještě chodí na flétnu a na sportovní kroužky a potom doma má kamarády a také se doma musí učit. Tak nechápu, proč být na tři hodiny doma nemohla mít mobilní telefon a hrát si na něm hry. Navíc ona na mobilním telefonu se taky naučila používat zeměpisnou mapu a také kalkulačku. Její mobilní telefon někdy beru taky jako výukový materiál.