Aby byla voda jako křišťál a šlo krásně vidět až na dno, tomu musíme drobátko pomáhat. Ona to voda sama neumí, když stojí na jednom místě. Proto je nutné používat různé pomocníky a pomůcky, abychom měli jistotu, že máme tu nejlepší vodu v okolí. Sám to člověk nezvládne, Musí použít něco chemie pro to, aby měl vodu kvalitní. A pozor, čistá voda nemusí nutně znamenat, že je také kvalitní. Hned si vysvětlíme proč. Čistá voda je tehdy, pokud v ní nic neplave a je vidět opravdu až na dno. Jenže nikdy nevíme, zda v ní nejsou nějaké bakterie či choroboplodné zárodky. Ty tam být nesmí a nesmí tam být ani nic jiného, co my očima nevidíme a co by nám mohlo jakkoli škodit.

dívka a bazén

Některé bakterie mohou napáchat značné škody, od toho že děti začne svědit pokožka až do zabarvení vody do různých odstínů. To znamená, že jste se o vodu nestarali dobře. Pouze jste snad zapnuli pískovou nebo kartušovou filtraci, a to je skutečně málo. Zde je třeba zapojit také něco málo chemie, nebo vyrukovat do boje nechemicky, ale to je drobátko složitější cesta nežli ta první. V každém případě je však fakt, že pískové filtrace jsou jednoznačným základem pro čistou vodu. Umí totiž zadržet drobné nečistoty, které se do nedostaly do síťky, kterou zcela jistě také používáte. To, co nezachytí ona to mají na práci právě výše zmíněně filtrace.

dívka a bazén

Proč použít zrovna pískové? Ty kartušové se hodí více k malým bazénům, kde není takový průtok vody jako u klasického velikého. Jejich filtr, tedy to, co je vevnitř je v podstatě papír a musí se často měnit, což u velkého bazénu není zrovna dobré a taky dosti drahé. Písek vyměníte tak zhruba každý druhý nebo i třetí rok a máte pokoj A pokud do této filtrace dáte místo písku https://www.dokempu.cz/kempy/pisek/ do Zeolit, máte to ještě kvalitnější.

Pokud však máte písek, stačí jej párkrát za sezonu propláchnout a fungovat jako skoro nový.

Author